Aktualności


XII Finał Mistrzostw woj. podkarpackiego w gimnastyce podstawowej za nami

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniach 25-27 marca 2019 roku w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu odbył się XII Finał Mistrzostw woj. podkarpackiego w gimnastyce podstawowej dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się w ramach Igrzysk Dzieci (dla szkół podstawowych) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (dla VII i VIII klas szkół podstawowych i III klas gimnazjalnych). Zawody zostały zorganizowane przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zarzeczu oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu. W ramach zawodów odbyły się następujące konkurencje gimnastyczne: ćwiczenia wolne na ścieżce (dziewczęta i chłopcy), układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce (dziewczęta), wymyk na drążku i układ ćwiczeń na drążku (chłopcy) oraz skoki przez kozła i skrzynię (dziewczęta i chłopcy). W trzech dniach zawodów wystartowało w sumie 71 szkół z całego woj. podkarpackiego. Dużym sukcesem sportowym zakończył się udział w tych zawodach naszego ucznia. Franciszek Mikuła w konkurencji wymyk na drążku już po raz drugi zdobył tytuł wicemistrza woj. podkarpackiego.

Na koniec szczególne słowa podziękowania kieruję w stronę dr Krzysztofa Majkowskiego, Pana Tomasza Burego Wójta Gminy Zarzecze, mgr Tadeusza Kiełbowicza, mgr Jacka Ziębę, mgr Jana Szajnego, mgr Jacka Bigusa i dr Grzegorza Bielca oraz pracowników obsługi Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu. Dzięki Państwa zaangażowaniu, życzliwości, współpracy i pomocy dzieci oraz młodzież z terenu woj. podkarpackiego mogła kolejny raz rywalizować w tak pięknej dyscyplinie sportowej jaką jest gimnastyka.

Udostępnij: