Aktualności


XII REGIONALNY PRZEGLĄD PIOSENKI BIESIADNEJ I GAWĘDY W TRYŃCZY

Data:
Kategoria: Aktualności

Jak co roku nasze Zespoły Śpiewacze uczestniczyły w Spotkaniu Biesiadnym w Tryńczy. W dniu 15 lipca Trynieckie Centrum Kultury oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu po raz dwunasty zorganizowali Przegląd Piosenki Biesiadnej i Gawędy. Przegląd ma na celu kontynuowanie i popularyzowanie wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych oraz nieco zapomnianego już gawędziarstwa.

Naszą gminę godnie reprezentowały dwa Zespoły Śpiewacze: Zespół Śpiewaczy z Kisielowa oraz Zespół Śpiewaczy z Rożniatowa. W kategorii zespołów wokalnych III miejsce otrzymał Zespół Śpiewaczy z Rożniatowa za profesjonalne wykonanie piosenek: „Tam w ciemnym lesie”, „Nad brzegiem morza” oraz „Posiałam rozmarynek”.

Artystom serdecznie dziękujemy za promowanie naszej gminy podczas XII już Regionalnego Przeglądu Piosenki Biesiadnej i Gawędy i życzymy dalszych sukcesów.

Udostępnij: