Aktualności


Zakończenie warsztatów mobilnych robotyki w Zespole Szkół w Zarzeczu oraz w Szkole Podstawowej w Żurawiczkach w ramach realizacji projektu „Dowiedz się i działaj – profilaktyka dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Zarzecze”

Data:
Kategoria: Aktualności

W okresie od września do listopada br. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu i w Szkole Podstawowej w Żurawiczkach prowadzone były warsztaty mobilne robotyki, w których uczestniczyło łącznie 20 dzieci. Udział w warsztatach był bardzo dobrą formą spędzenia czasu wolnego oraz okazją do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych przez młodych konstruktorów. Zajęcia łączyły wiedzę popularno naukową, wiedzę z mechaniki i automatyki z nauką budowania i programowania konstrukcji robotów. Podczas spotkań uczestnicy mieli możliwość doświadczyć, iż komputer nie służy tylko do gier, ale może być wykorzystany do twórczych zajęć. Udział w zajęciach był bezpłatny.

Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali Certyfikaty ukończenia I stopnia budowy robotów z klocków Lego WeDo oraz drobne upominki od firmy prowadzącej warsztaty. Zajęcia prowadzone były przez Firmę Usługowo Handlową PROFIS w  Przemyślu reprezentowaną przez Pana Wiesława Nieradka.

Warsztaty odbywały się w związku z realizacją przez gminę Zarzecze projektu „Dowiedz się i działaj – profilaktyka dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Zarzecze”, który  finansowany jest ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”

Projekt realizowany jest przez Gminę Zarzecze, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu oraz szkoły z terenu gminy Zarzecze.

Udostępnij: