Aktualności


Zarzeckie Misterium Męki Pańskiej – 10.04.2022r.

Data:
Kategoria: Aktualności
„Per Crucem tuam, Adoramus Te Domine” (Przez Krzyż Twój, Adorujemy Ciebie Panie) – te słowa pieśni pasyjnej, którą rozpoczęło się Misterium Męki Pańskiej, doskonale odzwierciedlają przeżycia, jakie towarzyszyły zebranym w zabytkowym parku na niezwykłym widowisku plenerowym. Sceną do wydarzeń Męki Pańskiej był piękny park w Zarzeczu, aktorzy w liczbie ok. 40 osób odgrywali poszczególne sceny w różnych miejscach: część wydarzeń rozegrała się na scenie (np. uczta u Szymona, Ostatnia Wieczerza, Sąd nad Jezusem) cześć na alejce wiodącej do pałacu (np. Ogrójec, zaparcie się Piotra), a kulminacyjna scena ukrzyżowania rozegrała się na wzniesieniu przed pałacową rotundą, na zakończenie Jezus Zmartwychwstały pojawił się wśród tłumu przy pieśni „Tylko w twoim miłosierdziu”. Całości dopełniła niezwykła oprawa muzyczna przygotowana przez zespół pod kierownictwem Marty Stącel. Muzycy pięknie zaśpiewali pieśni pasyjne, stworzyli również niektóre „efekty dźwiękowe” np. szepty podczas zdrady Judasza. Niesamowity nastrój wprowadziła również gra świateł oraz projekcie multimedialne.
Misterium Męki Pańskiej, poprzedziły wielotygodniowe próby i przygotowania, dlatego dziękujemy za tak liczną obecność i uczestnictwo w niezapomnianym przeżyciu duchowym.
Scenariusz stworzył o. Erwin Ceklarz – gwardian OO. Bernardynów, który również czuwał nad reżyserią, w pracę z aktorami i w reżyserię zaangażowany był również Rafał Sawicki – aktor i reżyser.
PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ (CZĘŚĆ I)- KLIKNIJ TUTAJ
PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ (CZĘŚĆ II)- KLIKNIJ TUTAJ
Udostępnij: