Aktualności


ZBIÓRKA DARÓW W RAMACH AKCJI „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

Data:
Kategoria: Aktualności

Już po raz kolejny na terenie gminy Zarzecze została przeprowadzona Zbiórka Darów w ramach Akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” była prowadzona w okresie od 3.12.2018r. do 10.12.2018r. w  szkołach na terenie gminy Zarzecze tj. Szkole Podstawowej w Żurawiczkach, Zespole Szkół w Zarzeczu oraz w Zespole Szkół im Wincentego Witosa w Zarzecze, jak również w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu. W ramach Akcji zbierano: odzież, zabawki, książki, art. szkolne, środki czystości, słodycze, żywność długoterminowa. Zebrane rzeczy są przekazane rodzinom z terenu gminy Zarzecze, w tym wielodzietnym, niepełnym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. W roku bieżącym paczki trafią do 51 rodzin.

Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” jest Ogólnopolskim Programem Pomocy dzieciom w okresie przedświątecznym i polega między innymi na organizacji zbiórek i przekazywaniu darów najmłodszym. W ramach przedsięwzięcia wielu ludzi o ogromnych sercach angażuje się z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej. Gmina Zarzecze angażuje się w zbiórkę w ramach akcji od 2008r.

Wszystkim osobom, które po raz kolejny okazały dobre serce i  nie był obojętny los dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji składam serdeczne podziękowania za włączenie się w akcję.

 

 

Udostępnij: