Aktualności


Zbiórka darów w ramach Akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

Data:
Kategoria: Aktualności

Już po raz kolejny na terenie gminy Zarzecze została przeprowadzona Zbiórka Darów w ramach Akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” była prowadzona w okresie od 1.12.2017r. do 8.12.2017r. w  szkołach na terenie gminy Zarzecze, Związek Młodzieży Wiejskiej w Maćkówce oraz w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu. W ramach Akcji zbierano: odzież, zabawki, książki, art. szkolne, środki czystości, słodycze, żywność długoterminowa. Zebrane rzeczy zostały przekazane 58 rodzinom z terenu gminy Zarzecze (dla 123 dzieci), w tym wielodzietnym, niepełnym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” jest Ogólnopolskim Programem Pomocy dzieciom w okresie przedświątecznym i polega między innymi na organizacji zbiórek i przekazywaniu darów najmłodszym. W ramach przedsięwzięcia wielu ludzi o ogromnych sercach angażuje się z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej. Gmina Zarzecze angażuje się w zbiórkę w ramach akcji od 2008r.

Wszystkim osobom, które okazały dobre serce i  nie był obojętny los dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji składam serdeczne podziękowania za włączenie się w akcję. Po raz kolejny okazaliście ogromne zaangażowanie, za co bardzo dziękuję.

Udostępnij: