Aktualności


ŻYWA SZOPKA ORAZ KONCERT KOLĘD W PARAFII ŻURAWICZKI

Data:
Kategoria: Aktualności
Boże Narodzenie to szczególny czas kiedy na świat przychodzi Jezus „maleńka miłość” co w żłobie śpi. W tym roku narodziny Zbawiciela uczciliśmy żywą szopką oraz koncertem kolęd w Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Żurawiczkach.
Inicjatorami żywej szopki na terenie gminy Zarzecze byli: Ojciec Gwardian Dariusz Róg oraz Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury, współorganizatorami natomiast Centrum Kultury w Zarzeczu, Gminna Biblioteka Publiczna w Zarzeczu, Szkoła Podstawowa w Żurawiczkach oraz Szkoła Podstawowa w Maćkówce.
Kilka dni przed Bożym Narodzeniem została stworzona obok kościoła w Żurawiczkach szopka, w której stanęły piękne figury: Jezuska w żłóbku, Matki Bożej, Św. Józefa, pasterzy, anioła, trzech króli, zwierząt.
Natomiast dnia 27 grudnia koło szopki wszyscy mogli oglądać takie zwierzęta jak: kucyki, barany, owce, gołębie, itp. Była to atrakcja dla wszystkich zwłaszcza dla dzieci.
Kulminacją wydarzeń tego dnia była uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego archidiecezji przemyskiej Stanisława Jamrozka. Duszpasterza w imieniu zebranych powitał proboszcz parafii Ojciec Gwardian Dariusz Róg. Ksiądz biskup wygłosił piękne kazanie, a na zakończenie Eucharystii poświęcił wino, które przynieśli wierni.
Po Mszy Św. odbył się piękny koncert kolęd w wykonaniu chóru „Veritas” z Nowosielec pod dyrekcją Tomasza Piątka (kierownika GBP w Zarzeczu) oraz Zespołu Dwa na Dwa. Chór wykonał na cztery głosy kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Anioł Pański”, „Bracia patrzcie jeno” oraz „W żłobie leży”.
Dwa na Dwa to czteroosobowy zespół, który wspólną drogę muzyczną rozpoczął od koncertu w lipcu br. W skład zespołu wchodzą: Marta Stącel (wokal, melodyka, aranże wykonywanych utworów), Maria Wojnarowicz (wokal, skrzypce), Andrzej Winiarz (wokal, gitara akustyczna) oraz Wojciech Kwaśniak (piano). W ich wykonaniu usłyszeliśmy sześć utworów śpiewanych solo, w duecie, tercecie z towarzyszeniem piana, gitary, skrzypiec i melodyki.
Po koncercie kolędnicy ze Szkoły Podstawowej w Maćkówce i Żurawiczkach pod dyrekcją Tomasza Piątka śpiewając kolędy zaprowadzili zebranych do szopki gdzie ksiądz arcybiskup poświęcił żywą szopkę.
Dziękujemy za tak liczną obecność wszystkim mieszkańcom Gminy Zarzecze i wspólne świętowanie Bożego Narodzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do księdza biskupa Stanisława Jamrozka za przewodnictwo Mszy Św. i piękną homilię, dziękujemy artystom, za piękny koncert, nauczycielom oraz uczniom, którzy wykonali kolędy na zakończenie koncertu, dziękujemy za wykonanie figur do szopki oraz za sprowadzenie zwierząt do pierwszej żywej szopki z Gminie Zarzecze.
Udostępnij: