Aktualności


GMINNE DOŻYNKI W SIENNOWIE

Data:
Kategoria: Aktualności
Tegoroczne Gminne Dożynki odbyły się 21 sierpnia w Siennowie. Uroczystości z udziałem rolników, władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców rozpoczęły się Mszą Świętą polową przy budynku Remizy OSP w Siennowie. Następnie odbyła się prezentacja wieńców oraz dożynkowy obrzęd. Starostowie dożynek- Pani Anna Zając oraz Pan Piotr Kawecki przekazali na ręce Wójta Gminy Zarzecze Tomasza Burego dary złożone z plonów rolnych oraz bochen chleba wypieczony z tegorocznej mąki, którym następnie podzielili się ze wszystkimi uczestnikami. Wójt skierował do rolników serdeczne podziękowania za pełną poświęcenia ciężką pracę, by pola mogły wydać jak najobfitsze plony a chleba nie zabrakło w żadnym polskim domu. Na scenie wystąpił Chór Parafialny SoliDeo, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siennowie.
Święto Plonów w Gminie Zarzecze było świętem nie tylko rolników ale i wszystkich mieszkańców, którzy licznie przybyli na imprezę. Nie zabrakło śpiewów, nawiązania do tradycji, atrakcji dla dzieci, jak również stoisk gastronomicznych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.
Swoje stanowisko miały również:
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku,
  • Nadleśnictwo Kańczuga,
  • PWSW Przemyśl Pielęgniarstwo,
  • Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Przeworsku,
  • Powiatowa Komenda Policji w Przeworsku,
  • 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej.
Animacje dla dzieci prowadziła Ewa Czerwonka.
Gminną imprezę dożynkową zakończyła wspólna zabawa taneczna z Zespołem PARADEX.
Serdeczne dziękujemy komitetowi organizacyjnemu dożynek pod przewodnictwem pani Marty Żak, sponsorom oraz wszystkim, którzy poświęcili swój czas oraz włożyli dużo serca za zaangażowanie i trud włożony w organizację tegorocznego święta plonów, które nabrało wyjątkowego charakteru.
Pełna galeria zdjęć- kliknij tutaj
Udostępnij: