Aktualności


ORSZAK TRZECH KRÓLI W ZARZECZU

Data:
Kategoria: Aktualności

„Niechaj prowadzi Nas Gwiazda” to tegoroczne hasło, które towarzyszyło uczestnikom Orszaków także i temu, który został zorganizowany w Zarzeczu.

Tradycją jest, że Trzej Królowie wyruszają z trzech stron świat, nie inaczej było w Zarzeczu. Od strony Przeworska wyruszył orszak afrykański, na jego czele stał król Baltazar. Od strony Kisielowa wędrówkę rozpoczął orszak azjatycki któremu przewodził król Melchior. Orszak europejski natomiast poprowadził król Kacper .

Każdemu królowi towarzyszyła eskorta dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu, nie zabrakło również Zespołów Śpiewaczych z Kisielowa i Maćkówki oraz zespołu muzycznego z Łapajówki, a także strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z Kisielowa, Łapajówki oraz Zarzecze.

Wśród uczestników pięknie zaprezentował się Poczet Sztandarowy Straży Grobowej „Turki” z Parafii Żurawiczki.

Orszaki spotkały się obok Szkoły Podstawowej w Zarzeczu, gdzie odbyło się krótkie spotkanie Mędrców z królem Herodem i udzielającym rad Żydem.

Następnie cały orszak ruszył do kościoła parafialnego gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem Gminnej Orkiestry Dętej.

Zwieńczeniem Święta Trzech Króli był przemarsz Orszaku do zabytkowego zespołu pałacowo – parkowego w Zarzeczu gdzie wszyscy wspólnie zaśpiewali kilka kolęd z towarzyszeniem Orkiestry.

 

 

Udostępnij: