Program „Dobry Start” – 300+

Już od 1 lipca 2020r. rusza kolejny nabór wniosków do programu „Dobry start” tzw. 300+.

Świadczenie w wysokości 300zł to forma pomocy, która przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole:

– podstawowej,

– ponadpodstawowej,

– ponadgimnazjalnej,

– jak również w szkołach dla dorosłych i policealnych

począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej, aż do ukończenia przez dziecko 20 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, świadczenie przysługuje do ukończenia 24 roku życia.

Wnioski można składać już od 1 lipca 2020r. online:

– przez stronę Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej – empatia.mpips.gov.pl

– przez bankowość elektroniczną

– oraz Platformę Usług Elektronicznych  ZUS

Od 1 sierpnia 2020r. wnioski można złożyć także drogą tradycyjną (papierową) w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zarzeczu – pokój Nr 1.

Wnioski można składać do 30 listopada 2020r.

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny otrzymają wyprawkę nie później niż do 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

Świadczenie „Dobry Start” otrzymają rodziny niezależnie od posiadanego dochodu.

Świadczenie nie przysługuje:

– studentom,

– przedszkolakom,

– uczniom zerówki tj. dziecku z tytułu rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego

Mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną oraz w trosce
o bezpieczeństwo mieszkańców, prosimy o rozważenie możliwości załatwienia swojej sprawy drogą elektroniczną.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny, nr telefonu 16 640 11 86