Aktualności


„Wieczór Patriotyczny” w Pałacu Dzieduszyckich

Data:
Kategoria: Aktualności

„Ojczyzna to nie kraj, w którym mieszkasz,
ale kraj, którego potrzebujesz i który potrzebuje Ciebie”
S. Pacek

 

Dnia 13 listopada w zabytkowym pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu odbył się „Wieczór Patriotyczny” poświęcony 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Zarzecze oraz Centrum Kultury w Zarzeczu.

Podczas tego niezwykłego wieczoru wystąpili: chór „Soli Deo” z Siennowa, laureaci Gminnego Konkursu Patriotycznego, uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Przeworsku, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Zarzeczu oraz członkowie Parafialnej Grupy Teatralnej, mieszkańcy gminy Zarzecze oraz ościennych gmin.

Wieczór rozpoczął się powrotem do czasów Magdaleny Morskiej, która ponad dwieście lat temu doświadczyła rozbiorów Polski, czasów kiedy naszej ojczyzny nie było na mapie świata. Następnie orkiestra wraz z solistkami ze szkoły muzycznej II Stopnia wykonali pieśń „Pierwsza brygada” czym wprowadzili nas w doniosły nastrój, następnie wystąpiły dzieci
z Przedszkola Publicznego w Zarzeczu: Marcelina Dziad i Tymoteusz Granda z wierszem „Katechizm polskiego dziecka” oraz laureaci konkursu patriotycznego, którzy pięknie recytowali pierwsze o ojczyźnie oraz śpiewali piękne pieśni patriotyczne. Występy uczniów były przeplatane utworami wykonywanymi przez uczniów ze szkoły muzycznej oraz wzruszającymi inscenizacjami słowno – muzycznymi przygotowanymi przez członków parafialnej grupy teatralnej, mieszkańców gminy Zarzecze i ościennych gmin. Na zakończenie wystąpił chór „Soli Deo” z Siennowa pod batutą pana Stanisława Stepaniaka, który wykonał między innymi: „Bogurodzicę” czy „Modlitwę obozową”.

Na zakończenie wójt gminy – Tomasz Bury podziękował wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia. Wójt gminy podkreślił, że takie spotkania mają bardzo duże znaczenie dla kształtowania naszej postawy patriotycznej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego pięknego i wzruszającego wieczoru. Słowa uznania należą się uczniom i opiekunom ze szkół z terenu gminy Zarzecze, chórowi „Soli Deo”, dyrekcji, nauczycielom i uczniom Niepublicznej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Przeworsku, przedszkolakom oraz ich opiekunom. Dziękujemy również wszystkim, którzy brali udział w inscenizacji patriotycznej: Katarzynie Balawender, Andżelice Malmuk, Jackowi Kuczy, Stanisławowi Boratynowi, Mieczysławowi Brodzie, Marii Pelc, Markowi Kwaśniakowi, Marcinowi Aleksandrowi, Ani Balawender oraz Kamili Pelc.

Zapraszamy za rok na kolejny wieczór patriotyczny do pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu.

 

 

Udostępnij: